YKS, Ders Çalışma, Motivasyon, Kişisel Gelişim Videoları, Hangi Bölüm Kaçnet.org

2020 Milli Savunma Üniversitesinde (MSÜ) Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarını Kazanmak için Kaç Net Gerekir?

2020 Milli Savunma Üniversitesinde (MSÜ) Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarını Kazanmak için Kaç Net Gerekir?

2020 Milli Savunma Üniversitesinde (MSÜ) Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarını Kazanmak için Kaç Net Gerekir?

    Bu yazımızda 2020 Milli Savunma Üniversitesinde (MSÜ) Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarında okumak için tahmini kaç net ve kaç puan almak Gerekir? Bunu ele alacağız.

     Paylaşacağım bilgiler 2019 yılına ait Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları taban puanlarını ve kazanan öğrencilerin ortalama net sayılarını içermektedir. Her yıl Milli Savunma Üniversitesi bölümlerinin taban puanlarında düşme ya da yükselme az da olsa olmaktadır. Verdiğim bu bilgileri dikkate alarak 2020 yılına ait netler ve puanlar ile ilgili bir fikir edinebilirsiniz.

Kara Harp Okulunu ve Deniz Harp Okulu (Erkek) Kazanmak İçin Kaç Net Gerekİr?

MSÜ Kara Harp Okulu hem sayısal hem de eşit ağırlık puan türüne göre alım yapmaktadır.

Erkek öğrenciler için Kara ve Deniz Harp Okulu sayısal puan türü 277,078 puan ile kapattı.

Milli Savunma Üniversitesi sınavından (SAY) 280 puan alabilmek için yaklaşık Türkçe 18 Net, Matematik 15 Net, Sosyal Bilimler 3 Net, Fen Bilimleri 8 Net yapmanız gerekmektedir.

Erkek öğrenciler için Kara ve Deniz Harp Okulu eşit ağırlık puan türü 280,95 puan ile kapattı.

Milli Savunma Üniversitesi sınavından (EA) 282 puan alabilmek için Türkçe 25 Net, Matematik 9 Net, Sosyal Bilimler 10 Net yapmanız gerekmektedir.

Kara Harp Okulunu ve Deniz Harp Okulu (Bayan) Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir?

Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu hem sayısal hem de eşit ağırlık puan türüne göre alım yapmaktadır.

Kadın öğrenciler için Kara ve Deniz Harp Okulu sayısal puan türü 361,325 puan ile kapattı.

Milli Savunma Üniversitesi sınavından (SAY) 365 puan alabilmek için Türkçe 30 Net, Matematik 30 Net, Sosyal Bilimler 5 Net, Fen Bilimleri 10 Net yapmanız gerekmektedir.

Kadın öğrenciler için Kara ve Deniz Harp Okulu eşit ağırlık puan türü 354,210 puan ile kapattı.

Milli Savunma Üniversitesi sınavından (EA) 360 puan alabilmek için Türkçe 30 Net, Matematik 30 Net, Sosyal Bilimler 10 Net  yapmanız gerekmektedir.

Hava Harp Okulunu (Erkek) Kazanmak İçin Kaç Net Gerekli?

Hava Harp Okulu (erkek öğrenciler için) 2019 yılında SAY puan türünden 343,772 puan ile kapattı.

Milli Savunma Üniversitesi sınavından (SAY) 345 puan alabilmek için Türkçe 30 Net, Matematik 23 Net, Sosyal Bilimler 5 Net, Fen Bilimleri 10 Net

Hava Harp Okulunu (Kadın) Kazanmak İçin Kaç Net Gerekli?

Hava Harp Okulu (kadın öğrenciler için) 2019 yılında SAY puan türünden 388,548 puan ile kapattı. Erkek öğrencilere nispeten puan farkının çok fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Milli Savunma Üniversitesi sınavından (SAY) 390 puan alabilmek için yaklaşık olarak Türkçe 30 Net, Matematik 30 Net, Sosyal Bilimler 5 Net, Fen Bilimleri 14 Net yapmanız gerekmektedir.

Milli Savunma Üniversitesi Astsubay Meslek Yüksekokulunu Kazanmak İçin Kaç Net Gerekli?

Kara, Hava, Deniz, Sahil Güvenlik ve Bando Meslek Yüksekokulu 2 yıllıktır.

Astsubay Meslek Yüksekokullarına sadece erkek öğrenci alımı yapılmaktadır!

Kara, Hava ve Deniz Meslek Yüksekokulu sayısal puan türü 247,762 puan ile kapattı.

Milli Savunma Üniversitesi sınavından 250 puan alabilmek için yaklaşık Türkçe 20, Matematik 11, Sosyal Bilimler 5, Fen Bilimleri 5 Net yapmanız gerekmektedir.

Kara ve Hava Meslek Yüksekokulu eşit ağırlık türü 271,268 puan ile kapattı.

Milli Savunma Üniversitesi sınavından 272 puan alabilmek için Türkçe 25, Matematik 10, Sosyal Bilimler 7 net yapmanız gerekmektedir.

Bando Meslek Yüksekokulunu Kazanmak İçin Kaç Net Gerekli?

İlk tercihi bando MYO olanlar için en yüksek puan türünden taban puan 189,425’tir.

Milli Savunma Üniversitesi sınavı eşit ağırlık puan türünden 200 puan alabilmek için Türkçe 10, Matematik 8, Sosyal Bilimler 5 Net yapmanız gerekmektedir.

Milli Savunma Üniversitesi sınavı sayısal puan türünden 200 puan alabilmek için Türkçe 10, Matematik 4, Sosyal Bilimler 6 net yapmanız gerekmektedir.

Milli Savunma Üniversitesine Girebilmek İçin TYT / AYT Baraj Puanı Kaç?

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına girebilmek için tek başına Milli Savunma Üniversitesi sınavından alacağınız puan yeterli değildir. Ayrıca TYT ve AYT’ye girmeniz gerekmektedir.

Harp Okuluna girmek isteyen adaylar AYT’den en az 180 puan almaları gerekmektedir. Bu taban puan Milli Savunma Bakanlığınca değiştirilebilmektedir.

Astsubay Meslek Yüksekokuluna girmek isteyen adayların da TYT’den en az 150 puan almaları gerekmektedir. 150 taban puanı Milli Savunma Bakanlığınca değiştirilebilmektedir. Bu yüzden taban puanların üzerinde puan almanız önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Son Yazılar
İnstagram Sayfamızı takip Edin!
instagram 2020yksrehberlik 300x77 - 2020 Milli Savunma Üniversitesinde (MSÜ) Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarını Kazanmak için Kaç Net Gerekir?
Kategoriler