YKS, Ders Çalışma, Motivasyon, Kişisel Gelişim Videoları, Hangi Bölüm Kaçnet.org

2020 MSÜ Zor muydu Kolay mıydı?

2020 MSÜ Zor muydu Kolay mıydı?

2020 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Zor muydu Kolay mıydı? 451 bin kişinin başvuru yaptığı Milli Savunma Üniversitesi Sınavı sona erdi. Saat 10.15’te başlayan sınavda adaylara 120 soru soruldu ve 135 dakika süre verildi.

120 sorunun 40’ı Türkçe 40’ı Matematik 20’si Sosyal Bilimler (5 Tarih, 5 Coğrafya, 5 Felsefe ve 5 Din Kültürü) ve 20’si ise Fen Bilimleri (7 Fizik, 7 Kimya ve 6 Biyoloji) idi.

Saat 10.15’te başlayan sınav 12.30’da sona erdi. Adaylar sınav sonrası soruların ne zaman erişime açılacağını merak ediyor. Geçen sene MSÜ sınavı akşama sorular erişime açılmıştı. Bu yıl da soruların sınav akşamı erişime açılması bekleniyor. ÖSYM sınav sorularının %10’unu erişime açıyor.

Peki Sorular Zor Muydu Kolay Mı? Öğrencilerin Sınav Sonrası Görüşleri Neler?

Sınav sonrası kimi öğrencilerin görüşlerine göre sınav zordu kimi öğrenciler ise sınav sorularını ne kolay ne de zor olarak gördü.

Türkçe sorularının geçen senelere göre daha kolay olduğunu belirten öğrenciler özellikle dil bilgisi sorularının daha basit olduğunu ifade ettiler. Ancak paragraf sorularının şıkların birbirine benzer olduğu ve dil bilgisi sorularına göre zorlayıcı olduğu görüşleri bulunuyor.

Matematik soruları adaylara yapılabilir geldi fakat adaylar matematiği yetiştiremediklerini ifade ettiler.

Sosyal Bilimler testinde ise Tarih dersinde sorulan 5 soru için adaylar çok zor yorumunu yaptı geçen seneye göre kesinlikle zor olduğunu söylediler. Coğrafya sorularının ise yorumdan çok bilgi soruları olduğu belirtildi. Felsefe ve Din soruları ise yoruma dayalı olduğundan normal olarak değerlendirildi.

Fen Bilgisi sorularını da değerlendiren öğrenciler ise soruların zor olmadığını geçen seneye göre daha kolay sorulduğunu ifade ettiler. Özellikle Kimya ve Biyoloji’nin Fizik’e göre daha kolay olduğunu söylediler.

Milli Savunma Üniversitesi Sınavı 7 Temmuzda açıklanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Son Yazılar
İnstagram Sayfamızı takip Edin!
instagram 2020yksrehberlik 300x77 - 2020 MSÜ Zor muydu Kolay mıydı?
Kategoriler
Döviz Bilgileri
DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Tavsiye Siteler