YKS, Ders Çalışma, Motivasyon, Kişisel Gelişim Videoları, Hangi Bölüm Kaçnet.org

2020 TYT Matematik Soruları Nasıldı? TYT Matematik Kolay mıydı Zor muydu?

2020 TYT Matematik Soruları Nasıldı? TYT Matematik Kolay mıydı Zor muydu?

2020 TYT Matematik Soruları Nasıldı? TYT Matematik Kolay mıydı Zor muydu?

2020 TYT matematik soruları günlük yaşamla da ilişkilendirilmiş olarak soruldu. Sınavda geçen yıllarda olduğu gibi 30 matematik 10 geometri sorusu soruldu. Problemler soruları hem okuduğunu anlamayı ölçen hem de akıl yürütme ve yorum yeteneğini değerlendiren, mantıksal çıkarımlara dayalı; bir kaçı hariç çözümleri kısa olan sorulardı. Geometri sorularında günlük hayattaki nesneler kullanılmıştı, düşünme becerilerini ölçmeye yönelikti. Geçmiş yıllarda karşımıza çıkan çember ve analitik geometri soruları, artık 11. sınıf müfredatında yer aldığı için sınavda karşımıza çıkmadı. Bu sene eklenen 30 dakikayla öğrencilerimiz zaman problemi yaşamadıklarını ifade ettiler. Bu durumda sürenin uzamasının ayırt edici soruların gücünü de azalttığı söylenebilir. Muhakeme yeteneği olan öğrencilerimizin başarıyla sonuçlandıracağı bir sınav olmuştur.

 Geçen yıl yapılan TYT sınavında olduğu gibi Temel Matematik testinde soru çözümünde gerekli olan formül, soru kökünde verilmiştir. Sonuç olarak bu sınavda, soru kalıplarını ezberleyip sonuca gitmeye çalışan öğrenciler değil, temel matematik bilgisi olup bu bilgiyi yorumlayabilen öğrenciler başarılı olabilecektir.

Matematik testinin nasıl geçtiğini diğer öğrencilerle tartışmak , bilgi alış verişinde bulunmak isteyen yorumda düşüncelerini belirtebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Son Yazılar
İnstagram Sayfamızı takip Edin!
instagram 2020yksrehberlik 300x77 - 2020 TYT Matematik Soruları Nasıldı? TYT Matematik Kolay mıydı Zor muydu?
Kategoriler