YKS, Ders Çalışma, Motivasyon, Kişisel Gelişim Videoları, Hangi Bölüm Kaçnet.org

21 Eylül’de Seyretilmiş Eğitime Kademeli Geçiş Nasıl Olacak?

21 Eylül’de Seyretilmiş Eğitime Kademeli Geçiş Nasıl Olacak?

21 Eylül’de Seyretilmiş Eğitime Kademeli Geçiş Nasıl Olacak?

Seyretilmiş eğitime kademeli geçiş nasıl olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulların 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle açılacağını, 21 Eylül’den itibaren ise kademeli olarak yüz yüze eğitime geçileceğini açıklamasının ardından herkes süreci merak ediyor.

Her şey yolunda giderse ilk olarak okul öncesi, ilkokul birinci ve ikinci sınıflar okula başlayacak. Burada süreç görülüp duruma göre karar verilecek. Bakanlığın en çok kafa yorduğu konulardan biri, okuma yazmayı öğrenecek olan birinci sınıflar. Bunun için her aşamada bu sınıfların öncelikli olarak ele alındığını düşünüyoruz.

Üç hafta bu öğrencilerin durumuna bakılacak. Her şey yolunda giderse bu kez sınava girecek öğrenci gruplarına öncelik tanınacak. Yani   8. ve  12’nci sınıflar okula çağrılacak. Aşamalı ve kademeli sistem uygulanacağı için yine üç hafta beklenecek. Bu kez   ara sınıfları okula alınacak. VE HİBRİT EĞİTİM MODELİ  OLARAK ADLANDIRILAN İKİ GÜN OKUL ÜÇ GÜN UZAKTAN EĞİTİM VERİLECEK

Öğrenciler 2 gün okula gelecek. Sınıflar yine yarıya bölünecek. 30 kişilik sınıfın yarısı  pazartesi-salı, diğer yarısı  perşembe-cuma yüz yüze eğitim için sınıflarda olacak. Geri kalan zamanlarda evden, uzaktan eğitim takip edilecek.

ÇARŞAMBA VE PAZAR  GÜNLERİ İSE OKUL DEZENFEKTE EDİLECEK

 CUMARTESİ  GUNU İSE SINAV HAZIRLIĞI…

Bakanlığın en önem verdiği gruplardan biri olan 8 ve 12’nci sınıflar cumartesi günü okula çağrılacak. Ders takviyesi yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Son Yazılar
İnstagram Sayfamızı takip Edin!
instagram 2020yksrehberlik 300x77 - 21 Eylül'de Seyretilmiş Eğitime Kademeli Geçiş Nasıl Olacak?
Kategoriler