YKS, Ders Çalışma, Motivasyon, Kişisel Gelişim Videoları, Hangi Bölüm Kaçnet.org

65.000 Sıralamada ki Okul Birincisi 30.000 Sıralamada ki Bir Bölüme Yerleşebilir mi?

65.000 Sıralamada ki Okul Birincisi 30.000 Sıralamada ki Bir Bölüme Yerleşebilir mi?

Okul Birinciliği Avantajları Nelerdir? 65.000 Sıralamada ki Okul Birincisi 30.000 Sıralamada ki Bir Bölüme Yerleşebilir mi? ÖSYM’de Okul Birincileri Nasıl Yerleştirilir? Okul birincisi kontenjanı nedir? Okul birincileri tercihlerde nasıl yerleşecek? Okul Birinciliği Kontenjanından Tıp fakültesi kazanmak? Okul Birinciliği Kontenjanından Hukuk fakültesi kazanmak?

ÖSYM, okul birincilerini yerleştirirken farklı bir işlem uygulamaktadır. Buna göre okul birincisi olan öğrenci yerleştirilirken iki kez işleme tabi tutulur. Yani önce genel kontenjana, sonra da okul birinciliği kontenjanına bakılır.

Okul birinciliğinin avantajlı yerleşimi konusunda örnekler verdim.Okul birincilerine ayrılan kontenjan ayrıcalığı yalnızca bu yıl için geçerli ve okul birincileri için ayrılan kontenjanlar sınırlı. Bu nedenle tercihlerin tümünü çok istenen programlar arasında yapan okul birincileri puanlarının yüksek olmaması durumunda hiçbir programa yerleştirilmeyebilirler. Onun için tercihleri yaparken alanında uzman kişilerden yardım alarak tercihlerinizi yapın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Son Yazılar
İnstagram Sayfamızı takip Edin!
instagram 2020yksrehberlik 300x77 - 65.000 Sıralamada ki Okul Birincisi 30.000 Sıralamada ki Bir Bölüme Yerleşebilir mi?
Kategoriler