YKS, Ders Çalışma, Motivasyon, Kişisel Gelişim Videoları, Hangi Bölüm Kaçnet.org

9. Sınıflar İçin Ders Çalışma Programı

9. Sınıflar İçin Ders Çalışma Programı

YKS Ders Çalışma Programı.

Çalışma Programı Hakkında Açıklama:

Ders derste öğrenilir mantığından yola çıkarak her şeyden önce derslerde iyi birer dinleyici olmak ve not tutmak büyük önem taşımaktadır.

Her bir ders için ortalama 1 saatlik süre ayırın. Konuyu iyice öğrenmeden kesinlikle soru çözümüne geçmeyin, 1 saatlik süre dersin durumuna göre tamamen konu tekrarı, tamamen soru çözümü, bir kısmı konu tekrarı bir kısmı ise soru çözümü şeklinde geçebilir. İlk çözülen testlerin mutlaka çözümleri olmalı, çözemediğiniz ya da zorlandığınız soruların çözümlerini de öğrenmelisiniz.. Konu eksiğiniz olup olmadığını tespit ederken 20 soruluk bir testte 15 doğrunuz çıkmıyorsa bu durum halen konu eksiğinizin olduğunu göstermektedir. Bu durumda test çözümünü bırakıp konu tekrarı yapılmalıdır. Ayrıca eksik konuları da mutlaka tamamlamalı, bir an önce temel konulardaki eksiğinizi kapatmalısınız. Başarılar Dilerim…

Başarıya giden yol planlı, verimli ve azimli çalışmaktır…

Not: Ders programı değiştiği takdirde ders çalışma programınızı zorlandığınız derslere daha çok zaman ayıracak şekilde ve okulda gördüğünüz dersleri günlük çalışacak biçimde yeniden düzenleyiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Son Yazılar
İnstagram Sayfamızı takip Edin!
instagram 2020yksrehberlik 300x77 - 9. Sınıflar İçin Ders Çalışma Programı
Kategoriler