YKS, Ders Çalışma, Motivasyon, Kişisel Gelişim Videoları, Hangi Bölüm Kaçnet.org

Animasyon ve Oyun Tasarımı Nedir? Ne İş yapar? İş Bulma Olanakları?

Animasyon ve Oyun Tasarımı Nedir? Ne İş yapar? İş Bulma Olanakları?

Animasyon ve Oyun Tasarımı Nedir? Ne İş yapar? İş Bulma Olanakları?

Bölüm, dijital teknolojilerin günlük hayatımıza girmesiyle, popülerliğini iyice artıran animasyon ve oyun tasarımı ile ilgili, sektörde ihtiyaç duyulan teknik ve teorik bilgileri, en etkin şekilde öğrencilerine aktarmayı hedefliyor.

       Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü, öğrencilerinin dünya standartlarında iki ve üç boyutlu çizgi film ve dijital oyunlar üretmesini sağlayacak gelişmiş teknolojik olanakları ile şimdiden dikkat çekiyor.

 

       Program müfredatında bulunan 2 ve 3 boyutlu modelleme ve animasyon, karakter ve mekan tasarımı, oyun konsept geliştirme ve oyun teknolojileri derslerine ek olarak, ses tasarımı, geleneksel çizim, illüstrasyon ve temel sanat konuları üzerine de dersler verilecek. Teorik ve uygulamaya dayalı bir eğitimin ön planda olacağı söz konusu programda öğrenciler, animasyon ve oyun tasarımı alanındaki önemli kavramlar hakkında bilgi sahibi olarak, seçtikleri alanda edindikleri bilgileri uygulamalarını sağlayacak becerilerle de donanmış olacak.

       Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü’nden mezun olacak öğrenciler, animasyon ve oyun tasarımı firmaları, reklam ajansları, prodüksiyon şirketleri ve televizyon kanallarında, animatör, karakter tasarımcısı, arayüz tasarımcısı, ve görsel efekt tasarımcısı olarak çalışabilecekler. Mezunlar, ayrıca, animasyon ve oyun tasarım alanında kendi prodüksiyon şirketlerini kurarak küresel pazarda yerlerini alabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Son Yazılar
İnstagram Sayfamızı takip Edin!
instagram 2020yksrehberlik 300x77 - Animasyon ve Oyun Tasarımı Nedir? Ne İş yapar? İş Bulma Olanakları?
Kategoriler