YKS, Ders Çalışma, Motivasyon, Kişisel Gelişim Videoları, Hangi Bölüm Kaçnet.org

Hedef Belirlemek Bana ne Kazandırır?

Hedef Belirlemek Bana ne Kazandırır?

Hedef Belirlemek Bana Ne Kazandırır?

      Hedef belirlemekle çalışmalarınıza anlam kazandırırsınız. Bu da size hedefe ulaşma konusunda dayanma ve irade gücü verir. Önemli bir hedefiniz varsa sabit yerinizde kalmaz sürekli ilerlersiniz. Daha çok mücadele eder ve karşılaştığınız sıkıntılarda pes etmez ve yaptığınız işe adanırsınız. Tarihimizde bunun birçok örneği vardır.  İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet’in tek bir hedefi vardı. İstanbul’u alarak Peygamber Efendimizin (S.A.S.) iltifatına mazhar olmak istiyordu. Bunun için  “Ya İstanbul beni alır ya da ben İstanbul’u alırım” diyerek ve hedefiyle bütünleşerek gemileri karadan indirtmiş ve 21 yaşında İstanbul’u fethetmiştir.

    Gün için çok fazla seçeneğe sahip olmanız ve dikkati dağıtan çok fazla faktör olmasından  dolayı hedef belirlemek sizi karmaşıklıktan ve dikkatizin dağılmasından kurtarır. Enerji ve performansınızı belirli bir konuya ya da işe yoğunlaştırmanızı sağlar. O konuya çalışmanızı ya da işi yapmanızı sağlayacak azim ve gayreti kendinizde bulmanızı sağlar.

    Odaklanabileceğiniz ve görselleştirebileceğiniz hedeflere sahip olmak, kendi içsel arzularınıza daha iyi bağlamanıza yardımcı olur ve odaklanmanızın azalmaya başladığı dönemlerde çalışmanız için gereken motivasyon enerjisini verir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Son Yazılar
İnstagram Sayfamızı takip Edin!
instagram 2020yksrehberlik 300x77 - Hedef Belirlemek Bana ne Kazandırır?
Kategoriler