YKS, Ders Çalışma, Motivasyon, Kişisel Gelişim Videoları, Hangi Bölüm Kaçnet.org

YÖK 2020 YKS tercihi yapacak öğrenciler için sanal fuar düzenleyecek

YÖK 2020 YKS tercihi yapacak öğrenciler için sanal fuar düzenleyecek

YÖK 2020 YKS tercihi yapacak öğrenciler için sanal fuar düzenleyecek. Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK), bu yıl üniversite tercihi yapacak adaylar için süreci kolaylaştırmak amacıyla üniversitelerin ve programlarının tanıtılmasına yönelik dijital ortamda 4-7 Ağustos tarihleri arasında sanal fuar düzenleneceği bildirildi.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020′ adıyla düzenlenecek fuarla YÖK, öğrencilere, Kovid-19 salgını nedeniyle olası riskleri en aza indirgeyerek tercih edeceği üniversiteyi ve programı dijital ortamda yakından tanıtmayı hedefliyor.

200 yükseköğretim kurumunun katılımı ile gerçekleştirilecek sanal fuarda, yükseköğretim kurumları canlı tanıtım etkinlikleri yapıp, öğrenci adaylarıyla sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirebilecek, öğrencileri merak ettikleri hususlarda bilgilendirecek. Üniversite tercihi yapacak gençlere yükseköğretim kurumları, programlar, bölümler, konaklama ve burs imkânları, sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere yükseköğretim potansiyelinin ve öğrencilere sunulan imkânların anlatılmasının hedeflendiği fuara, https://sanalfuar.yok.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Son Yazılar
İnstagram Sayfamızı takip Edin!
instagram 2020yksrehberlik 300x77 - YÖK 2020 YKS tercihi yapacak öğrenciler için sanal fuar düzenleyecek
Kategoriler